גורו הלייף סטייל האולטימטיבי

האם הוליווד יכולה להיות בירת הבידור של העולם?

ההיסטוריה העשירה של הוליווד הופכת אותה לאחת הערים האיקוניות ביותר בעולם. כיום, תהילתו משתרעת הרבה מעבר לגבולות לוס אנג'לס והוליווד. למעשה, תיירים מרחבי העולם נוהרים לדרום קליפורניה כדי לראות היכן מצולמים הסרטים ותוכניות הטלוויזיה האהובות עליהם. במאמר זה, נחקור מדוע הוליווד ידועה כבירת הבידור של העולם, ומה בדיוק הופך אותה לכל כך מפורסמת בקרב סלבריטאים ותיירים כאחד. בואו לצלול פנימה!

למה מתייחס "הוליווד"?

הוליווד הוא שמה של שכונה בלוס אנג'לס. זהו גם שמו של נקודת הציון המפורסמת ביותר של העיר: השלט של הוליווד. השלט הוא אות ענקית "H" הניצבת מעל הגבעות ממערב להוליווד, קליפורניה. השלט הוצב במקור כקידום פיתוח נדל"ן בשם "הוליוודלנד". השלט נועד למשוך תשומת לב לפיתוח ולסייע לעיר להגדיל את אוכלוסייתה. לשלט היו בעלים רבים ושונים במהלך השנים. בשנת 1978, העיר לוס אנג'לס לקחה בעלות על השלט והחלה בתוכנית תחזוקה עבורו. השלט הוא נקודת ציון הוליוודית ואטרקציה תיירותית. זהו סמל לזוהר, התהילה וההיסטוריה של הקולנוע של העיר. תהילתו של השלט התפשטה הרבה מעבר לעיר לוס אנג'לס. אנשים בכל העולם יודעים איך נראה השלט של הוליווד.

מדוע ידועה הוליווד כבירת הבידור של העולם?

הוליווד היא שכונה ואטרקציה תיירותית בעיר לוס אנג'לס. זה גם השם שניתן לתעשיית הקולנוע המפורסמת בעולם שקוראת ללוס אנג'לס בית. תעשיית הקולנוע בהוליווד ידועה בתור בירת הבידור של העולם. הסיבה לכך היא שהתעשייה גדלה להיות חלק עצום מהכלכלה של לוס אנג'לס וקליפורניה. ההשפעה הכלכלית של התעשייה על קליפורניה גדולה מזו של תעשיית הטכנולוגיה של עמק הסיליקון. התעשייה יוצרת מקומות עבודה ומכניסה כסף לכלכלה באמצעות הפקת סרטים, צילום טלוויזיה וסרטים, ייצור ציוד ומיזמים עסקיים הקשורים לבידור כמו פארקי שעשועים.

עובדות מעניינות על הוליווד

- אולפן הקולנוע הראשון בהוליווד נוצר בשנת 1911 על ידי הקולנוען DW Griffith.

- העיר הוליווד נוצרה בתחילת המאה ה-19. תושביה הראשונים היו בעיקר חקלאים שגידלו ירקות וגידלו בעלי חיים.

- הוליווד המוקדמת הייתה עיירה קטנה מאוד. הערכת האוכלוסייה הראשונה שלה הייתה בסביבות 1,200 אנשים.

- להוליווד המוקדמת לא הייתה תעשייה והיא הייתה אזור לא מאוגד במחוז לוס אנג'לס שנקרא "המערבסייד" עד שנות ה-20.

- תור הזהב הראשון של הוליווד החל בסוף שנות ה-20. תור הזהב של הוליווד נמשך עד תחילת שנות ה-40.

- הוליווד המוקדמת ירדה לאחר תום תור הזהב של הוליווד. הירידה הסתיימה בשנות הארבעים.

- תור הזהב השני של הוליווד החל בשנות החמישים. תור הזהב השני של הוליווד נמשך עד סוף שנות ה-60.

- נפילת תור הזהב השני של הוליווד החלה ב"רשימה השחורה" של שחקנים שנחשדו באהדה קומוניסטית.

מקום הולדתם של כוכבי קולנוע וסלבריטאים

בהוליווד נולדו כוכבי קולנוע רבים. זה גם המקום שבו שחקנים ושחקניות מפורסמים רבים עדיין מתקשרים הביתה. בשכונת הוליווד היו תושבים מפורסמים רבים במהלך השנים. כמה מהאנשים המפורסמים ביותר שקראו להוליווד הביתה כוללים את סטיבן ספילברג, קלינט איסטווד, ג'ון וויין, מרילין מונרו ואלביס פרסלי. כמה מציוני הדרך המפורסמים ביותר של הוליווד הם יעדי תיירות פופולריים. ציוני דרך אלה כוללים את השלט של הוליווד, הוליווד בול, שדרת התהילה והאולפן Paramount Pictures.

איפה נוצרים סרטים מפורסמים

הוליווד היא ביתם של אולפני קולנוע רבים. באולפנים האלה מצולמים סרטים ותוכניות טלוויזיה רבות. ישנם מספר אולפני קולנוע גדולים בהוליווד. אלה הם Warner Bros., Sony Pictures, 20th Century Fox, Paramount Pictures ו-Universal Studios. רוב האולפנים הגדולים בהוליווד קיימים כבר עשרות שנים. הם ממוקמים בהוליווד כי בשכונה יש את צרכי האולפנים בקרבת מקום. האולפנים הגדולים של הוליווד קרובים לכוח העבודה היצירתי של תעשיית הבידור. דירות הסטודיו קרובות גם לשמש של דרום קליפורניה. זה הכרחי לצילומי חוץ במהלך חודשי הקיץ הארוכים והשמשיים של קליפורניה.

איפה אתה יכול לראות סלבס במציאות

הוליווד היא עיר שבה כוכבים וידוענים נראים לעתים קרובות במציאות. השכונות המקיפות את הוליווד הן ביתם של רבים מתושבי העיר המפורסמים. לעתים קרובות אתה יכול לראות כוכבי קולנוע וסלבריטאים אחרים במקומות כמו שדרת הכוכבים של הוליווד, מסעדות סמוכות ומקומות ציבוריים אחרים בעיר. זה לא נדיר ששחקנים ושחקניות מפורסמות מצלמים סרטים או תוכניות טלוויזיה בהוליווד. לעתים קרובות אתה יכול לזהות את הכוכבים האלה ברחובות, במסעדות ובמקומות ציבוריים אחרים.

מילים אחרונות

הוליווד והשכונות שמסביב לה הם יעד חובה לכל מי שמתעניין בעולם השואו ביזנס. אם אתם סקרנים לגבי אורחות החיים והקריירה של כוכבי קולנוע וטלוויזיה, תקבלו הצצה נהדרת לתרבות ההוליוודית על ידי שיטוט ברחובות וחקר השכונות. אם אתה מעוניין לבקר בהוליווד, אתה לא צריך להיות חובב קולנוע או טלוויזיה. אתה רק צריך להיות מעוניין לחקור אחד מה הערים המפורסמות ביותר בעולם והתרבות המרתקת שלה.